Ugrás a fő tartalomra
A DEMOKRÁCIA DISZKRÉT BÁJA...
avagy amikor tombol a kettős mérce
Valamikor nekem úgy tanították, hogy a hír szent, a vélemény pedig szabad.
Ma pedig olybá tűnik, a hír sem szent már senkinek, és a vélemény sem szabad. Azt mondják, bántottak egy újságírót. Vagy kettőt. Vagy nem, mert videó van róla, valahol, hogy mégsem.
De azért gyorsan összerántottak egy flash mobot, hogy szemét fityesz, meg nincs sajtószabadság.

És mindez még vállalható és szimpatikus is lenne, és teljes mellszélességgel odaállnék, ha nem éppen ugyanez a bagázs lett volna, amelyik röhögve nézte, hogy az m1 riporterét, meg a Pesti Srácok újságírónőjét zaklatják és bántalmazzák.
Odaállnék, ha nem ők harsogták volna, hogy a lakájmédiának semmi helye az ő tüntetésükön (sic!).
Odaállnék, ha nem lenne a kettős mérce, ha nem csak maguknak akarnák a sajtószabadságot, de kussoljon el minden más vélemény.
Odaállnék, ha nem fideszeseznének le mindenkit, aki nem lép velük egyszerre, és nem zabálja az ő birka-rétesüket, két bégetés közepette.
Odaállnék, ha elfogadnák, hogy van újságíró, aki nem kíván véleményt nyilvánítani a rendezvényükön, se pro se kontra, Ha elfogadnák, hogy az újságíró dolga, hogy figyeljen, véleményt alkosson, és majd megírja, elmondja, még akkor is, ha ez másoknak esetleg nem tetszik.
Odaállnék, ha ebben az országban az emberek nem csak egy sztárolt médiát olvasnának, hanem a Népszabadság mellé a Kurucot, és a Kuruc mellé a Népszabadságot is fellapoznák. Ha megtanulnák végre, hogy az igazság soha nem fehér vagy fekete, jobb vagy bal. Ha egyáltalán megtanulnának végre olvasni és értelmezni.
Odaállnék, ha a rendőröket körbenyalogató, magának előjogokat követelő riporter nem besúgózna le minden neki nem tetszőt, amikor éppen kiesik a pikszisből pofátlansága miatt, és nem uszítaná a sleppjét a másikra.
Odaállnék, ha egyszer, egyetlen egyszer ők is kiállnának egy bántalmazott, ám velük egyet nem értő mellett, legyen az újságíró vagy csak éppen migránsok által kirabolt, egyszerű állampolgár, Ha nem csak a maguk kiválogatta köröket, de minden bántalmazottat, vagy annak véltet védenének teljes mellszélességgel, legyen az emeszpés, dékás, fideszes vagy akár jobbikos.
Odaállnék, ha tudnák végre, mit jelent a náci, a fasiszta, az antiszemita szó, és nem használnák nyakra-főre, minden, nekik nem tetszőre.
Odaállnék, ha ez az egész nem arról szólna, hogy ismét ugyanaz a bagázs követel magának többletjogokat, amelyik teszi ezt évről évre a Pride-on, amelyik bontja a kerítést, vagy tépi idegen ország követségének a kerítését.
De amíg csak maguknak kérik a többletjogokat, és nem egyenlő bánásmódot, azonos jogokat minden oldali és irányú, nézetű és gondolkodású újságíró és állampolgár számára, addig nekem ezek hiteltelenek,
Mert anno Deák is megmondta: Ha tőlem függene, a sajtótörvénynek csak egy paragrafusa volna: hazudni nem szabad.
Márpedig ezek is hazudnak, reggel, délben és este, de még éjjel is.
Úgyhogy köszönöm, én tőletek sem kérem a dobozom.


(2017. május 6.)

 

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Pride, patrióták, pisilő kisfiú

Valamikor nagyon szerettem Brüsszelt. Kedves, kicsi főváros, a Benelux államok egyik gyöngyszeme, a németalföldi kereskedővárosok egyik legszebbje. Ma pedig a városalapító Goorik, és a Brüsszelt fővárossá kinevező Jó Fülöp forognak a sírjukban. Ma már ez a szépséges város, a klasszicizáló, de gótikus és barokk elemeket is felvonultató csodáival megint méltó lett nevének eredetéhez. Település a mocsárban.  Igen, Brüsszel neve eredetileg, a frank nyelvjárásban Bruocsella volt, ezt változtatták később Broeklanden aan de Zenne-re, melynek jelentése nem más, mint település a mocsárban. Ebbe a mocsárba süllyedt vissza mára Brüsszel, az Európai Unió és a NATO fővárosa. A kontrasztok fővárosa. A kontraszt jó és kell, ám van, amikor már túl sok, amikor már zavaró a szemnek és az agynak. Ezt éltük most Brüsszelben… Most hétvégén európai patrióták tüntettek az unió fővárosában. A nyolc ország polgárai, bár kis létszámban, de annál elkötelezettebben álltak ki el...

A MIGRÁCIÓ IGAZI ARCA

Temérdek kérdés, kétely, kétség. Egy új helyzet, amivel most Magyarország szembesül. Péter – nevezzük így – korábban a BÁH-nál dolgozott. Napjait bevándorlók, letelepülők és menekültek között töltötte, még akkor, amikor egy ügyintéző ráért beszélgetni velük, amikor még volt esély és erő az egyéni sorsokkal foglalkozni. Szabadidejében imád olvasni, a földrajz, a történelem, a vallástörténet és a jog komolyan érdekli. Ezek miatt is átfogóan ismeri, összefüggéseiben látja a jelenlegi helyzetet. Nem akartam többet, mint beszélgetni vele. Beszélgetni a hazánkat elárasztó menekültekről, történeteket osztani meg egymással, és megkérdezni mindent, ami ma, Magyarországon a hétköznapi emberek számára érthetetlen és zavaró. Péter pedig mesélt, ám ez a mese keserű jövőt mutat.  -           Annyi féle fogalom kering! Tegyük tisztába, mi a különbség bevándorló, menekült, migráns között…. -        ...